Zajęcia sobotnie dla dzieci

SOBOTNIA AKADEMIA UMIEJĘTNOŚCI jest propozycją dla najmłodszych dzieci, stymulującą ich wszechstronny rozwój i adaptację do podjęcia edukacji przedszkolnej. Przez zabawę z rówieśnikami i doświadczonymi nauczycielami pomagamy maluszkom oswoić „nieznane” i poznać radość bycia przedszkolakiem.

Podczas zajęć  SOBOTNIEJ AKADEMII UMIEJĘTNOŚCI dbamy, by nasze maluszki jak najpełniej skorzystały z przygotowanej oferty, dlatego szczególną uwagę zwracamy na ich możliwości wynikające z indywidualnych predyspozycji. Niezwykle ważne jest zapewnienie dziecku odpowiedniego środowiska i adekwatnej do wieku stymulacji twórczego potencjału. Nasze doświadczenie z poprzednich lat potwierdza, że wczesny kontakt maluszka z innymi dziećmi i środowiskiem innym niż dom, oddziałuje pozytywnie na rozwój dziecka.

Podczas zajęć  SOBOTNIEJ AKADEMII UMIEJĘTNOŚCI wykorzystujemy naturalną ciekawość świata i chęć do wspólnej zabawy dzieci, aby poprzez radość i śmiech poprowadzić je w kierunku bogatego i pełnego rozwoju.

Zajęcia w roku szkolnym 2018/19:

Sobotnia Akademia Umiejętności zaprasza dzieci w wieku 1,5-3 lat na blok zajęć sobotnich, realizowanych w godzinach 9:00-11:00.
W trakcie zajęć zapewniamy profesjonalną opiekę i ciekawe i kreatywne zajęcia!
Zapraszamy w każdą sobotę miesiąca z wyjątkiem Świąt.
Dzieci uczęszczające na w/w zajęcia moją pierwszeństwo w rekrutacji do naszej placówki na przyszły rok szkolny.
Zajęcia odbywają się w budynku naszego Przedszkola Weldon Kids w Dębicy na ulicy  Ratuszowej 9.
Tel. 14 696-01-21 w. 8, kom. 669-204-245

Zajęcia w pakiecie dla 2 grup wiekowych:

-dzieci 1,5-2,0 latki, grupa max. 12 dzieci

-dzieci 2,0-3,0 latki, grupa max. 12 dzieci

Dzieci uczestniczą w zajęciach wspólnie z opiekunami

MINI MALUSZKI  – zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od 1,5 do 2 lat

Małe dzieci nie potrafią jeszcze skupić się dłużej na jednej czynności, dlatego zajęcia podzielone są na moduły tak, aby żaden maluszek nie zdążył się znudzić. W czasie ich trwania dbamy o równowagę pomiędzy ćwiczeniami ruchowymi, a zadaniami rozwijającymi skupienie. Wspólna zabawa sprzyja interakcjom z rówieśnikami, a także w sposób nieoceniony, rozwija umiejętności społeczne dzieci. Maluszki uczą się także przestrzegania prostych zasad przebywania w grupie. W trakcie malowania, lepienia, klejenia dzieci ćwiczą motorykę, która jest niezwykle ważna dla dalszych etapów ich prawidłowego rozwoju.

Poznajemy też wspólnie świat, dzięki czemu maluszki rozwijają ważne umiejętności życiowe, do których należą myślenie i rozwiązywanie problemów. Całość zwieńcza muzyka, która podobnie jak ruch, mowa czy rysunek, jest jedną z form wyrażania siebie i swoich uczuć.

MALUSZKI – zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od 2 lat do 3 lat

ZAJĘCIA RYTMICZNO-TANECZNE opierają się na odtwarzaniu melodii instrumentalnej oraz wspólnym śpiewie. Dzieci w trakcie zajęć zapoznają się z elementami ruchu przy muzyce, wykorzystują różne rekwizyty: chusty, piłki, bańki mydlane, woreczki z groszkiem, maski, instrumenty, które w kreatywny sposób oddziałują na ich styczność z muzyką. Zajęcia prowadzone są w formie „śpiewanek i rytmiczanek”, kierowanych bezpośrednio do dzieci.

ZAJĘCIA PLASTYCZNO-KREATYWNE prowadzone są wspólnie z rodzicem. Dziecko poznaje świat sztuki. Uczy się tworzyć pierwsze wytwory, poznaje techniki pracy takie jak malowanie, klejenie, wycinanka, obróbka. Zajęcia przystosowane są do możliwości, tempa i umiejętności maluszków.

ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO mają zaszczepić w najmłodszych chęć rozmowy z rówieśnikami z innych krajów. Uczymy języka poprzez zabawę, interaktywne zajęcia oraz aktywności wspomagające rozwój dziecka i jego otwarcie się na świat. Rozbudzamy wyobraźnię i zainteresowanie kulturą innych krajów, pokazujemy, że dziecko nie ma się czego bać, a mówienie w innym języku jest łatwe. Zajęcia z języka obcego to więcej niż nauka, to możliwość rozwoju zainteresowań dziecka i chęci do poznawania kultury innych krajów, które zaowocują w przyszłości.

Pliki do pobrania

karta_zgloszeniowa

karta_zgloszeniowa